Po drugiej stronie makijażu- Fotografuj z OLYMPUS

Udostępnij ten post

Kochane, często nasuwa mi się pytanie kto znajduję się pod makijażem. Czy kobiety są dokładnie takie same jakie nam się wydają? Czy może nasze zachowanie gdy mamy makijaż nieco się zmienia? Jakie naprawdę jesteśmy?Kobiety mają ogromne kompleksy, a to wszystko przez telewizję, magazyny modowe, które kreują nam obraz kobiety idealnej. Niestety nie jest możliwe spełnienia wszystkich kryteriów by stać się "kobietą idealną". Naszym ogromnym problemem jest to, że wstydzimy się swojego naturalnego wyglądu, często kryjemy się za "maską" jaką jest makijaż- on pozwala czuć się nam pewnie. Przynajmniej tak to wygląda w moich oczach.Jak to wygląda w moim przypadku? Jako młoda kobietka nie potrzebowałam makijażu był dla mnie czymś zupełnie zbędnym jednak z wiekiem pojawiły się kompleksy. Jedynym wyjściem, które pozwalało mi się czuć lepiej był makijaż. Bez niego nie wychodziłam z domu bo kompleksy sprawiały, że bardzo się wstydziłam tego jak wyglądam.  Na dzień dzisiejszy mam zupełnie inne podejście- można powiedzieć, że dojrzałam w tej kwestii.  Teraz wyjście bez makijażu nie jest problemem wychodzę z założenia, że nikt nie jest idealny i ja też nie muszę być. Uważam, że takie podejście powinna mieć każda dziewczynka/nastolatka/kobieta by czuć się dobrze sama ze sobą i w każdym możliwym wydaniu czy to z makijażem czy też bez.
Post jest konkursowy - Fotografuj! Wyróżnij siebie i swoje zdjęcie.


zBLOGowani.pl11 komentarzy :

 1. Podoba mi się teraz Twoje podejście, choć wiem że makijaż uzależnia

  ---------------------------
  http://fashionelja.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak uzależnia jednak cera kiedyś musi odpocząć poza tym czasem z braku czasu też się nie maluję i cieszę się,że nie mam z tym problemu.

   Usuń
 2. Racja ;) Ja chyba aktualnie nie mam z tym problemu, by wyjść bez makijażu, co prawda sprawia on że czuję się pewniej, ale nie to ze wstydzę się swego wyglądu bez. Mam troszkę niedoskonałości i to przez nie głównie, przed wyjściem się maluję, chociażby tyle by je zakryć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam sporo niedoskonałości jednak na tą chwilę nawet z nimini bez makijażu czuję się dobrze i pewnie.

   Usuń
 3. Ja też nie mam problemu z wychodzeniem do ludzi w pełnej naturalnej wersji samej siebie, ale ostatnio coraz większą uwagę przywiązuję do własnego wyglądu i coraz częściej się maluję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wiele kobiet,które się akceptują duży problem z tym mają dziewczyny w wieku 13-19lat jednak znam też o wiele starsze które bez makijażu nigdzie nie wyjdą bo się wstydzą 😦

   Usuń
 4. Mimo, że jestem młodsza mam podobne podejście. Społeczeństwo dookoła mnie wywiera na mnie dużą presję, dlatego tak trudno jest zostać naturalnym ;c

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna z Ciebie kobieta ! Czy w makijażu czy bez

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny makijaż :)
  zapraszam również do siebie :)
  http://believe-in1-yourself.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serducha za każdy komentarz :)