Presety- czy warto używać?

Udostępnij ten post

Witajcie Kochani!

Dziś chciałam poruszyć temat presetów, które w ostatnim czasie cieszą się sporą popularnością. Czym są presety? To zbiór ustawień parametrów, które pozwalają uzyskać jednym kliknięciem określony efekt kolorystyczny. Dobre presety wydobywają ze zdjęć to co najlepsze (dają naturalny efekt, nie przerysowują zdjęcia, pasują do większości zdjęć). Działają one w programie Lightroom.

Jeszcze nie dawno nie miałam pojęcia co to takiego jest, jak działa jednak ostatnio tylko przy ich pomocy obrabiam zdjęcia. Jest to spore ułatwienie dla mnie bo by uzyskać pożądany efekt nie muszę przesuwać milion suwaczków w Lightroom-ie. 

Skąd wziąć pesety? Można znaleźć w sieci darmowe jednak te, które znalazłam nie były rewelacyjne. Najlepszą opcją jest zakup presetów. Ja ze swojej strony mogę polecić z tej https://milabyli.pl strony. Mam wszystkie poza uniwersalną paczką i są moim zdaniem genialne. Niżej możecie zobaczyć kilka z nich w akcji.  Ceny tych presetów są mega przystępne i często można je złapać na promocji :)


Zdjęcie bez obróbki


Z presetem

presety

presety

milabyli presets


milabyli presets

Presety możecie też znaleść w sklepie Asi Banaszewskiej instaacademy tutaj jednak paczki są o wiele większe, a co za tym idzie cena jest nieco wyższa. Kolejnym miejscem jest sklep instafiltry. Tutaj ceny są już moim zdaniem bardzo wysokie bo jeden preset kosztuje 49 zł . Jest to jednak najbardziej promowany sklep w social media. 


Z tych sklepów nie miałam presetów więc ciężko mi powiedzieć jakiej są jakości. Jeżeli chodzi o samo używanie presetów to zdecydowanie polecam spróbować. Wcześniej obróbka zdjęć zajmowała mi sporo czasu i bardzo zniechęciłam się do regularnego publikowania zdjęć jednak teraz jest mi o wiele łatwiej. Dzięki presetom możemy uzyskać spójność w naszych social mediach.


2 komentarze :

 1. Takie filtry sprawiają, że zdjęcie bardzo zyskuje na swoim wyglądzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Filtry dużo dają, fajna sprawa

  -------------------------
  http://fashionelja.pl
  https://www.instagram.com/fashionelja/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serducha za każdy komentarz :)